logo

O mnie

13557655 1430400100319062 4977173651357235616 nMoja przygoda z fotografią przyrodniczą rozpoczęła się pod wpływem opublikowanych w „Łowcu Polskim” artykułów, autorstwa wybitnego fotografa przyrody – Leszka Krzysztofa Sawickiego. W swoim cyklu autor zachęcał wszystkich do podjęcia prób w tej dziedzinie fotografii.
Zainspirowany tym, sięgnąłem po aparat fotograficzny i ruszyłem w teren. Tak zaczęło się ciągłe poszukiwanie tematów, brodzenie w bagnach i odkrywanie świata przyrody… Zarówno na terenie rodzinnego Śląska, jak i Bagien Biebrzańskich, Puszczy Augustowskiej Białowieskiej, czy Bieszczad.
Tematyka przyrodnicza ściśle wiąże się z moim zainteresowaniem lasem i ochroną środowiska naturalnego – z wykształcenia jestem leśnikiem i technologiem ochrony środowiska.
Publikacja fotografii na łamach wielu czasopism stała się początkiem wielkiej przygody dziennikarskiej oraz współpracy z takimi magazynami, jak: „Przyroda Polska”, „Ptaki Polski”, „Głos Przyrody”, „Las Polski”. Za największe osiągnięcie w dziedzinie fotografii przyrodniczej uważam zdobycie nagrody im. Adama Loreta w konkursie organizowanym przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych.
Od kilku lat zajmuję się również prowadzeniem warsztatów i plenerów fotograficznych.
Fotografia przyrodnicza stała się dla mnie pasją, której poświęcam każdą wolną chwilę. Niezliczone godziny spędzone w ukryciach nad wodą, na bagnach, w lesie, na obrzeżach pól i łąk owocują wieloma spotkaniami z przyrodą, a każde to spotkanie jest wyjątkowe, niepowtarzalne i pozostawia niezapomniane emocje i wrażenia… oraz zdjęcia – do których oglądania serdecznie zapraszam.

 

Łukasz Łukasik

 

Łukasz Łukasik jest autorem fotografii przyrodniczej i krajobrazów polskich prezentowanych na swojej stronie. Jego portfolio jest o wiele bogatsze, na tej stronie ukazane jest tylko cześć jego bogatej kolekcji fotografii.  Łukasz Łukasik jest współautorem wraz z Magdą Sarat książki „Łosie w kaczeńcach czyli o czym milczy Biebrza” wydanej w 2020 r. przez Wydawnictwo Poznańskie.
Książkę można zakupić w sklepie online ==>

 

Rozmowa o nas:

Nasza książka:

okladka ksiazki Losie w kaczencach